Pomoc dla Domu Dziecka nr 3

2013-01-21 00:10:54

Uczniowie klasy 3e wraz z uczniami z 2a zorganizowali kiermasz wypieków, który odbył się 6 grudnia 2012 roku. Ze sprzedaży ciast, które młodzież upiekła sama, zebrano 400 złotych. Pieniądze zostały przekazane na wypoczynek wychowanków Domu Dziecka nr 3 przy ulicy Dalibora w Warszawie.

Klasa 3e chcąc bardziej pomóc podopiecznym Domu Dziecka zakupiła słodycze i wraz z wychowawczynią, Panią Joanną Czyżak zrobiła paczki świąteczne dla każdego dziecka. Zostały też zakupione inne artykuły, m.in. szczoteczki do zębów, pasty. 15 grudnia uczniowie klasy 2e wraz z wychowawczynią, Panią Agnieszką Podczaską oraz uczniami z klasy 3e (Anna Kozieł, Stanisław Skorupa, Daniel Bogucki, Anna Karolak) pojechali do domu dziecka, aby wystawić jasełka i rozdać dzieciom świąteczne upominki w postaci słodyczy. Przedstawienie wystawione przez uczniów 2e bardzo spodobało się małym wychowankom. Uczniowie zaśpiewali kolędy przy akompaniamencie gitary (Jakub Kucharczyk) oraz skrzypiec (Izabela Fabrycka). Słodkie upominki bardzo przypadły dzieciom do gustu. Później uczniowie zostali oprowadzeni po domu. Zobaczyli jak mieszkają dzieci.

Uczniowie klasy 3e chcieliby serdecznie podziękować osobom, które w jakikolwiek sposób dołączyły się do tej akcji charytatywnej. Każda pomoc bardzo się przydała.

Anna Karolak, 3e